Posts Images Videos Jobs Polls App

What We Do


Siteler

Profile Pic dermanca       

  

Want to Like This Post?
Sign in to make your opinion count.
Want to Like This Post?
Sign in to make your opinion count.

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!Süleyman Mührü (Ring of Solomon, Khatem Suleyman) Hazreti Süleyman'a (aleyhisselam) atfedilen bir semboldür. Hazreti Süleyman bir peygamberden daha fazlasıdır. Bir Yahudi kralıdır aynı zamanda. Bu sembolü yüzüğünde taşıdığına ve bu yüzükle de cinlere hükmettiğine inanılır. Hatta yüzüğün gücüyle hayvanlarla da konuşabilmekte ve onları anlamaktadır. Orta çağ Arap yazarlarına göre yüzük direkt Allah tarafından yazılmış ve cennetten yeryüzüne gönderilmiştir. Yüzük demir ve bronzdan iki parçalı olarak yapılmıştır. Bir hikayeye göre Sakhr isimli cin yüzüğü ele geçirerek kırk gün boyunca hükmünü sürdürmüş lakin en sonunda gücüne dayanamamış ve okyanusa atmış. Bir balıkçı tarafından bulunmuş ve Hazreti Süleyman'a geri getirilmiştir. mührü süleyman


İslami literatüre göre Deccal hem hazreti Musa'nın asasına hem de Hazreti Süleyman'ın yüzüğüne sahip olacak. Yüzükle kafirlerin alnını mühürleyecek.


Hazreti Süleyman'ın mührü Yahudiler tarafından İsrail bayrağı olarak seçildikten sonra şekle karşı İslam dünyasında bir antipati gelişmiştir. 1948'den önce Süleyman Mührü camilerde, türbelerde, medreselerde bir figür olarak sürekli kullanılırdı.


Maalesef İşid sebebiyle Mühr-ü Şerife karşı da dünyanın bazı bölgelerinde aynı korku ve antipati gelişmiştir.


Her ne olursa olsun İslam'ın olan İslam'ın olarak kalacaktır.


Daha fazla bilgi için https://www.osmanlipazar.com/kisiye-ozel-muhru-suleyman

       Web Link     

      Video Link  

      Post Tag  
Get Maximum Result To Your Post - Share To All


USERONLINE


User online : 62Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.Login Here