مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با موبایل

October 30, 2020
Hade231

سازمان تامین اجتماعی یکی از با سابقه ترین سازمان های موجود در کشور است که برای نخستین بار در سال 1329 تاسیس و راه اندازی شد که امروزه تعداد زیاد شرکت های مختلف که در حوزه های متفاوتی فعالیت دارند، زیر مجموعه این سازمان هستند و در حال ارائه خدمات به زیر مجموعه های خود می باشند. سازمان تامین اجتماعی همچنین یکی از سازمان های عمومی دولتی است. با این وجود یکی از خدماتی که این سازمان برای زیر مجموعه های خود فراهم ساخته است، مشاهده سوابق بیمه با موبایل است.

مشاهده سوابق بیمه

شما می‌توانید به منظور مشاهده آنلاین سوابق بیمه، سختی کار، بیمه بیکاری و… به راحتی در وبسایت سازمان تامین اجتماعی ثبت نام کنید و از ویژگی های آن استفاده کنید. از این رو اگر شما قصد استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی خود را دارید، در ادامه این مطلب در سایت جام جم ما تمام مراحل و روش های مختلفی که باید در طی این فرآیند طی کنید را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

از حالا به بعد نیازی نیست به شعبه های سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید.

به منظور مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون نیاز به مراجعه حضوری سه راه پیش روی شماست:

1- مراجعه به وبسایت سازمان تامین اجتماعی و بررسی سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

2- استفاده از اپلیکیشن سازمان تامین اجتماعی برای تمامی خدمات این ارگان

3- با شماره گیری کد USSD و استعلام سوابق بیمه با موبایل

اینجا سعی میکنیم به ساده ترین روش بگوییم که به چه شکل می‌توانیم سابقه بیمه خود را بدون نیاز به اینترنت و مراجعه حضوری، و فقط با وارد کردن یک کد در گوشی موبایل‌مان مشاهده کنیم. توجه داشته باشید؛ قبل از شماره‌گیری کد USSD برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل لازم است حتما در سامانه بیمه تامین اجتماعی ثبت‌‌نام کنید. این راه برای مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید بسیار مفید است و نیازی به اتصال به اینترنت ندارد.

استعلام آخرین سابقه تامین اجتماعی

برای استعلام از آخرین سوابق بیمه تامین اجتماعی خود، از همه اپراتورهای تلفن همراه، کد دستوری #۱۴۲۰*۴* را شماره گیری کنید. طبق منوی پیش رو  برای استعلام بیمه، عدد ۱ را وارد کنید.

میتوانید کد USSD زیر را به صورت کامل در گوشی خود شماره گیری کنید و بعد کد ملی خود را وارد کنید:

۱#*۱۴۲۰*۴*

سپس برای مشاهده سوابق بیمه‌ای خود با موبایل یکی از گزینه‌ها را انتخاب نمایید. برای مثال برای مشاهده آخرین سابقه خود عدد ۱ را شماره‌گیری کنید.

بعد با وارد کردن کد ملی، قادر هستید از آخرین وضعیت خود در سامانه بیمه تامین اجتماعی آگاه شوید و سوابق خود را مشاهده کنید.

 

 

 

توجه داشته باشید که خط تلفنی که با آن شماره‌گیری می‌کنید می‌بایست با شماره تلفن کاربری شما در سامانه سازمان تامین اجتماعی یکی باشد. در غیر این صورت نمی‌توانید استعلام بیمه خود را دریافت کنید.

دیگر خدمات کد USSD بیمه تامین اجتماعی

منابع :

https://jamejamonline.ir

https://account.tamin.ir

 

Article Tags:
Article Categories:
EDUCATION

Leave a Comment